Stadion: Tileagd Gazon: acceptabil, cu denivelări Spectatori: aproximativ 50 Marcatori: Herman 10 / Foro 25, Lupo 50, Iacob 53, Andor 86 Tileagd: C. Mladin - Avram, Făt, Bara, Tot - Herman, Boka, Gomboş, Magda - Varga, Ion. Au mai intrat: Sălăgean, Lazăr, Dogar, Opriş, Nan, Gug, E. Mladin, C. Siminic. Antrenor: Mircea Fodor. FCB Oradea: Fildan - Balea, Pătraşcu, Oros, C. Bar - Foro, Achim, Pocean, Bugiu - Iacob, Lukacs. Au mai evoluat: Lazea - Lupo, Ember, Vaţlavic, Mangra, Cobârzan, Misuriak, S. Ban, V. Indrieş, Andor. Consilier tehnic: Viorel Abrudan. Arbitri: Florin Marcu - la centru, Aurel Ghenţ şi Marcel Pirtea - asistenţi. Orădenii au disputat, ieri după-amiază, al doilea meci de verificare de la încheirea turului. Adversară le-a fost echipa din Tileagd, cu care înaintea începerii sezonului de toamnă au încheiat un protocol de colaborare. Tilegdanii au arătat că nu întâmplător se numără printre pretendenţii la şefia Diviziei D şi au avut o evoluţie curajoasă, mai ales în primele 45 de minute. Contrar aşteptărilor, gazdele au deschis scorul prin Herman (10), care a trimis un lob din interiorul careului mare. Un sfert de oră au alergat oaspeţii după egalare, lucru izbutit de Foro (25), cu un şut de la 14 metri la colţul lung. Surprinzător, pauza a găsit echipele la egalitate, dar în partea secundă "roş-albaştrii" au reuşit să-şi materializeze plusul de valoare. Pe fondul căderii fizice a tilegdanilor şi a schimbărilor survenite în cele două garnituri, FC Bihor, cu mulţi jucători tineri şi juniori în alcătuire, a mai punctat de trei ori. Lupo (50) a şutat cu pământul de la 16 metri şi l-a păcălit pe portarul gazdelor, Iacob (53) a reluat cu capul din 8 metri, iar juniorul Andor (86) a stabilit scorul final (1-4) dintr-o lovitură liberă de la 18 metri. Mâine, de la ora 14.00, orădenii joacă în deplasare cu Debrecen, campioana Ungariei.