Turneul de sală de la Timişoara s-a încheiat cu un bilanţ pozitiv pentru echipa de baschet Club Atletic Oradea, cu două victorii şi o înfrângere, rezultate care menţin formaţia orădeană în fruntea clasamentului, la egalitate cu Rips Timişoara. Aceasta din urmă este singura echipă care a reuşit să învingă CAO, în prima zi a turneului, la capătul unui meci cu destule peripeţii. În cel de-al doilea joc, jucătorii pregătiţi de Kosa Zoltan (principal) şi Alin Cureş (secund) au învins destul de uşor Energia Rovinari, echipă pe care o învinseseră şi în meciul din turul campionatului. Aşadar, CAO - Energia Rovinari 69-54 (20-13, 16-8, 22-20, 11-13) Pentru orădeni, au punctat Andrei Pascu (9puncte), Andrei Jurcan (6), Florin Ganea (13), Gabriel Corb (2), Cristian Laza (13), Horia Nicoară (9), Szijarto Lajos (8), Călin Bob (8), Şerban Sere (accidentat) şi Kiss Adam nefiind utilizaţi la acest joc. Mult mai greu a fost jocul cu echipa craioveană, învinşi şi aceştia în partida de la Craiova de CAO. Primele două sferturi au fost controlate de orădeni, dar o relaxare prematură a făcut ca sfertul trei să aparţină în totalitate oltenilor, care au crezut că pot furniza surpriza. N-a fost aşa, pentru că muştruluiţi bine de pe margine de antrenorul Kosa, bihorenii au redevenit ei înşişi, reuşind să recupereze şi să se impună într-un final de excepţie. Petrolul Craiova - CAO 74-75 (13-24, 17-23, 30-13, 14-15) Punctele orădenilor au fost marcate de Jurcan (8), Ganea (9), Laza (1), H. Nicoară (18), Kiss (15), Sere (13), Bob (11). Înaintea turneului de la Oradea, care se va desfăşura între 19-21 decembrie, formaţia orădeană va disputa, pe 13 decembrie, restanţa cu Rips Timişoara, partidă derby în care se vor întâlni primele două clasate din clasamentul seriei.