Continuă seria rezultatelor negative a CS Oşorhei, care ieri a suferit a patra înfrângere consecutivă. Echipa bihoreană a pierdut (1-2) la Alparea, cu echipa secundă a ASA Târgu Mureş.

Din minutul 70, când scorul era egal (1-1), gazdele au evoluat în inferioritate numerică, după eliminarea directă a lui Şumălan, dar chiar şi aşa au forţat victoria, însă adversarul s-a dovedit mai inspirat şi pragmatic dând lovitura de graţie în minutul 90. Vom reveni cu alte amănunte.

Rezultatele partidelor jucate ieri după-amiază:

CS Oşorhei - ASA Târgu Mureş II 1-2

Marcatori: R. Pop 68 / Deaconu 15 (11 m), Stoica 90

FC Bistriţa - AFC Hermannstadt Sibiu 1-2

Marcatori: Nalaţi 81 / Dâlbea 52, D. Tătar 55

Viitorul Ulmeni - Sănătatea Cluj 1-2

Astăzi, de la ora 15.00: CS Iernut - Unirea Jucu, Avântul Reghin - ACS Comuna Recea, Unirea Dej - FC Zalău, Recolta Dorolţ - Gaz Metan Mediaş II. Metalurgistul Cugir stă.

Clasament

1.Sănătatea Cluj     5        4        1        0        11-2   13

---------------------------------------------------------------------------------------------------

* Va promova echipa de pe locul I la finalul sezonului

** Vor retrograda direct echipele de pe locurile 13-15 dar şi cel mai slab loc 12 după calcularea rezultatelor înregistrate cu echipele aflate pe locurile 1-11.