Clubul orădean şi-a desmnat cei mai buni sportivi din anul 2016 în cadrul celei de-a 11-a ediţii a Galei premiilor CS King Do-Lions. Performerii acestui an au fost Denisa Cotuţ la categoria juniori/seniori şi Răzvan Cotuţ, fratele acesteia, la categoria copii.

În prezenţa unor invitaţi precum Francisc Tripa, preşedintele CS Royal Kwon Oradea, sau Raul Tudorică, preşedintele SKT UAMT Agora Oradea, Andreea Ganea, preşedintele CS King Do-Lions, a prezentat un raport de activitate pe anul 2016, moment care a fost urmat de citirea celor mai importante rezultate reuşite de orădeni în competiţiile la care au participat. Partea finală a evenimentului a fost dedicată performerilor clubului. Astfel, în clasamentul juniorilor/seniorilor, Denisa Cotuţ a fost urmată de sportivul David Sferle (locul al II-lea) şi Antoniu Irimuş (locul al III-lea). În topul celor mai buni copii, Răzvan Cotuţ a fost secondat de Karina Mihuţa (locul II) şi, pe locul al III-lea, Alessia Popa. Premiul special pentru cea mai bună evoluție din acest an a fost oferit sportivului Nicolae Pașcu, cel care a fost avansat la centura albastră. Palmaresul din 2016 al CS King Do-Lions cuprinde 33 de clasări pe locul I, 26 de poziţionări pe locul al II-lea, 38 de clasări pe locul al III-lea în competiţiile internaţionale şi 106 clasări pe podium în întrecerile naţionale. În acelaşi timp clubul coordonat de Andreea Ganea şi Romeo Tulkos a mai obţinut 7 titluri de „cel mai bun sportiv al concursului” dar şi 4 trofee pentru „cel mai bun club prezent în competiţie”. De menţionat clasarea pe locul al III-lea reuşită de Andreea Ganea precum şi locul al IV-lea obţinut de Bogdan Gug în cadrul Campionatului European de taekwondo ITF, competiţie la care au concurat 846 de sportivi din 31 de ţări. În alocuţiunea sa, Romeo Tulkos a ţinut un discurs motivaţional pentru sportivii clubului. „În viață, primim lovituri dure și depinde doar de noi dacă ne dăm bătuți sau ne ridicăm și mergem mai departe. În orice caz există o certitudine: putem vorbi de lideri adevărați despre sportivii noștri doar în momentul în care caracteristica lor de bază este perseverența”, a declarat fondatorul clubului şi vicepreşedintele Federaţiei Române de Sporturi Marţiale Coreene.