Cupa României, faza judeţeană - Trei echipe din Liga IV eliminate
Majoritarea jocurilor din "16-imile" fazei judeţene a Cupei României au fost câştigate de echipele mai bine cotate. Au fost însă şi trei formaţii din Liga a IV-a eliminate de grupări din ultimul eşalon al fotbalului bihorean.
Izvorul Cociuba Mare a scos din cursă CSM Olimpia Salonta, care a mizat pe juniori, iar AS Vadu Crişului şi CS II Oşorhei au eliminat după prelungiri Locadin Ţeţchea, respectiv Viitorul Borş. Din Liga a V-a merg mai departe şi Unirea Roşia şi Foresta Tileagd, care au învins adversari din acelaşi eşalon.
Aproape de o surpriză a fost CSC Paleu, depăşită greu de liderul Ligii a IV-a, CS Diosig, deşi conducea cu 3-1 în minutul 88!
Biharea Vașcău – CSO Ștei 1-2 (0-2)
Marcatori: Bulcău 51 / Stoian 10, G. Popa 12
AS Padișul Bihorul Gurani – Bihorul Beiuș 1-5 (1-2)
Marcatori: Tipea 24 / M. Trip 6, 43, 62, Foghiș 67, Țirban 88
Gloria Căbești – FC Hidișel 0-5 (0-1)
Marcatori: S. Zadori 24, Ardelean 55, 70, E. Popa 67, 81
Voința Ciumeghiu – Victoria Avram Iancu 4-5 (2-2)
Marcatori: Rațiu 6, 24, C. Șipoș 87, Boldor 90 / Chișe 3, F. Buzgău 39, Rațiu (autogol) 75, Herman 82, Perț 85
Izvorul Cociuba Mare – CSM Olimpia Salonta 4-3 (3-0)
Marcatori: B. Laslău 2, 29, Buta 11, Moldovan 84 / Ionuţ Iga 53, Kovacs 66, Vidican 68
AS Cefa - CS Mădăras 1-6 (0-1)
Marcator: Put 80 / A. Petricău 45 (11 M), Moise 54, Crăciun 60 (11 m), Kovacs 74, Dobrescu 87, 90
Unirea Livada – Crișul Sântandrei 0-10 (0-4)
Marcatori: Șumălan 5, Peneghi 9, 63, 76, 86, R. Giura 40, 41, Cl. Copil 47, 54, Morna 58
LPS Bihorul Oradea– FC Universitatea Oradea 1-3 (0-1)
Marcatori: Moskola 51 / Iordachi 12, Barros 47, 58
Unirea Bratca – Crișul Aleșd 0-8 (0-3)
Marcatori: Balogh 18, Costea 26, Dumiter 33, 62, Fogaraşi 47, I. Bot 65, 68, Negel 81
AS Vadu Crișului – Locadin Ţetchea 3-2 (2-2, 1-2), după relunguri
Marcatori: Lontiș 10, Gavriluț 66, Ile 100 / T. Varga 22, 29
CS II Oşorhei – Viitorul Borş 3-2 (2-2, 2-2), după prelungiri
Marcatori: Cora 3, P. Suciu 34, Abrudan B. 109 / T. Popa 12, Milian 45+1
CS Săcueni – Unirea Valea lui Mihai 3-4 (1-3)
Marcatori: Szilagyi 14, Szucs 50, Koncz 67 / Bacso 28, Sandor Kr. 43, 44, Gabor J. 61
CSC Paleu – CS Diosig 3-4 (2-1)
Marcatori: Pintea 12, Lele 28, 48 / D. Jurcă 15, Lolo 88, Hodișan 90, Gado 90+3
Voința Suplac – Viitorul Marghita 1-3 (1-1)
Marcatori: A. Șipoș 20 / Ciordaș 5, Forizs 70, Cadar 76
Vulturul Dobrești – Unirea Roșia 0-1 (0-1)
Marcator: V. Burescu 27 (11 m)
Foresta Tileagd – Săgeata Brusturi 1-0 (1-0)
Marcator: Bradea 26
BLAT clar la paleu