CSM Oradea - Rapid Intrarom 5-7 Pe reprize: 2-2, 2-0, 1-3, 0-2 Superiorităţi numerice: 8 / 5 Concretizate: 3 / 3 Portari: Boros 3 mingi apărate - Nenciu 9 mingi apărate CS Municipal: Boroş, Dorin Creţu (portari) - Şarba 1, Baidoc, Bogdan 1, Adrian Creţu, Geambaşu 1, Boruzs, Balanov, Rydzyk, Georgescu 2, Mălai, Dunca. Antrenor: Cornel Gordan. Rapid: Nenciu (portar), Cosmin Radu 2, Turbatu 1, Buşilă, Ceobanu 1, Tudora 1, Orăşteanu 1, Angelescu, Rădoi 1, Boca, Giuclea. Antrenori: Cornel Rusu şi Răzvan Mustaţă Au arbitrat: Mihai Simion (Bucureşti) şi Marius Iegariu (Arad). Poloiştii orădeni antrenaţi de Cornel Gordan au ratat, ieri, ocazia de a-şi lua revanşa în faţa campioanei Rapid, pe care au întâlnit-o pe teren propriu, în cadrul restanţei din etapa a X-a a Diviziei A. După un început de joc excelent, în care gazdele au condus în permanenţă până la pauză, prin golurile înscrise de Şarba, Geambaşu şi Georgescu (2) spectatorii prezenţi în tribune sperau că măcar de această dată vor putea vedea o victorie a favoriţilor în faţa mult mai titratei campioane. Golul lui Bogdan din debutul sfertului trei părea a încheia definitiv conturile, însă din acel moment orădenilor nu le-a mai ieşit absolut nimic, ratând toate şansele de gol avute, chiar şi dintr-o situaţie cu doi oameni în plus. Nenciu a pus lacăt pe poarta oaspeţilor, în timp ce omologul său, Boros, reuşind să apere doar trei şuturi ale oaspeţilor. Rapidiştii au obţinut o victorie fără glorie, dar extrem de preţioasă în lupta pentru titlu, iar orădenii au rămas doar cu palida consolare a unei prestaţii bune, dar insuficiente pentru a avea, deocamdată, aspiraţii mai îndrăzneţe. La finele acestei săptămâni, are loc, la Bazinul Acoperit, primul turneu al play-offului, la care vor participa CSM Oradea, Rapid, Steaua şi Dinamo.