Statistica Ligii a IV-a
Rezultatele, marcatorii şi clasamentele după etapa a 4-a din Liga a IV-a:
Padisul Bihorul Gurani – CS Bihorul Beiuş 1-6
Marcatori: Odobasianu 20 (autogol) / Trip 10, Copil Cr. 16, Miklo 29, D. Toma 40, Mihuţa 45, V. Silaghi 65
La juniori: 4-10
CSC Sânmartin – CSO Ştei 1-1
Marcatori: D. Iuhas 90+4 / Dr. Pele 4
La juniori: 2-1
CSC Crişul Sântandrei – CS II Oşorhei 7-1
Marcatori: Novak 11 (11 m), Olariu 23, 87, Arsene 54, Cr. Dărăban 68, Fitero 72, Hering 85 / Antal 10
Meciul de juniori se joacă mâine.
CS Mădăras – Unirea Livada 6-0
Marcatori: Dobrescu 8, Jurcuţ 56, Abrudan 79, 90, Puşcaş 83, Mughiuruş 87
La juniori 14-0
Unirea Valea lui Mihai – FC Universitatea Oradea 0-1
Marcatori: Baran 2
La juniori: 5-3
Crişul Aleşd – CSC Paleu 1-0
Marcator: Barabaş 61
La juniori: 3-2
Locadin Ţeţchea – Viitorul Borş 1-8
Marcatori: Reştea 47 / Borzescu 51, E. Zadori 63, 74, 82, 85, T. Popa 67, Buz 78, A. Marinău 89
La juniori 2-9
CSM Olimpia Salonta – CS Diosig Bihardioszeg 0-3
Marcatori: Jurcă L. 14, E. Popa 58, Jurcă Cr. 76
La juniori: 5-2
CLASAMENT
1. Sântandrei 4 3 1 0 18-4 10
---------------------------------------------------
2. CS Mădăras 4 3 0 1 14-6 9
3. Universitatea 3 3 0 0 10-3 9
4. Bihorul Beiuş 4 2 2 0 13-5 8
5. CSO Ştei 4 2 1 1 12-8 7
6. Viitorul Borş 4 2 0 2 20-9 6
7. CS Diosig 4 2 0 2 7-7 6
8. Unirea Livada 3 2 0 1 5-7 6
9. Crişul Aleşd 4 2 0 2 4-7 6
10. Ţeţchea 4 2 0 2 12-17 6
11. CSC Sânmartin 4 1 2 1 4-5 5
12. Olimpia Salonta 4 1 0 3 8-10 3
13. V. lui Mihai 4 1 0 3 4-6 3
14. CSC FC Paleu 4 1 0 3 2-6 3
15. CS 2 Oşorhei 4 1 0 3 3-14 3
16. Padișul Gurani 4 0 0 4 5-27 0
CLASAMENT - JUNIORI
1. CF Bihorul Beiuş 4 4 0 0 26–5 12
2. Unirea Valea lui Mihai 4 3 0 1 24–7 9
3. CS 2 Oşorhei 3 3 0 0 11–5 9
4. CSM Olimpia Salonta 3 2 1 0 13–0 7
5. CSC Crişul Sântandrei 3 2 0 1 25–4 6
6. CS Mădăras 3 2 0 1 18–5 6
7. Viitorul Borş 4 2 0 2 19–16 6
8. CSC Sânmartin 4 2 0 2 10–13 6
9. Crişul Aleşd 4 2 0 2 7–14 6
10. Universitatea Oradea 3 1 1 1 16–8 4
11. CSO Ştei 4 1 1 2 3–5 4
12. Locadin Ţeţchea 4 1 1 2 8–18 4
13. CS Diosig 4 1 0 3 6–26 3
14. CSC FC Paleu 2 0 0 2 4–8 0
15. AS Padișul Gurani 4 0 0 4 10–37 0
16. Unirea Livada 3 0 0 3 0–29 0
Etapa viitoare (17-18 septembrie): Unirea Valea lui Mihai - FC Universitatea Oradea; CSM Olimpia Salonta - CS Diosig; CS Mădăras - Unirea Livada; CSC Sânmartin - CSO Ştei; Crişul Aleşd - CSC FC Paleu; Crişul Sântandrei - CS 2 Oşorhei; AS Padişul Bihorul Gurani - CS Bihorul Beiuş; Locadin Ţeţchea - Viitorul Borş.
* Meciuri reprogramate (mâine): Crişul Sântandrei - CS 2 Oşorhei (juniori, ora 17.00)
Unirea Livada - FC Universitatea Oradea (ora 15.00 juniorii şi ora 17.00 seniorii)
CSC Paleu – CSM Olimpia Salonta (juniori, ora 17.00).
Echipa de juniori de la CS MADARAS are 4 meciuri jucate adica 9 puncte ati uitat sa treceti scorul de la Paleu castigat de CS MADARAS cu 3-0 !!!
Domnule Tibi, Am convingerea că sunteți bine informat, si din punctul meu de vedere este perfect adevărat ceea ce afirmați, dar omiteți un lucru important.... Liviu Codre ( de meserie securist) conduce din umbra AJF Bihor și implicit pe Vancea Valer. Asa că Regulamentul este încalcat in mod evident fara ca cineva sa se sesizeze. Se iau decizii dupa bunul plac ( al lui Codre Liviu) . Curios ar fi de stiut cu ce il are la mana pe Vancea!!!!???
Salonta are 0 puncte! Au pierdut la masa verde jocul cu Paleu