CIFRELE CAMPIONATULUI
LIGA A V-A, SERIA I, ETAPA 18
AS FC Bihor Legenda 1902 - Toldy Sânnicolau de Munte 6-0
Marcatori: Sabău 2, Samuilă 22, Morgovan 45, C. Coste 78, Varga 81, Mangra 90
Minerul Şuncuiuş - LPS Bihorul Oradea 5-1
Marcatori: Madar 15, Brânzaș 23, 39, 41, Tarr 44 /Meșter 90
AS Slovan Valea Cerului - Inter Aştileu 2-2
Marcatori: Lasak 27, 51 / M. Popa 14, Sipoș 90
CS Săcueni - AS Unirea Oşorhei 2-0
Marcatori: Boros J. 7, Koncz 77
Voinţa Suplac - Unirea Bratca 1-1
Marcatori: Borzasi 88 / Țepele 19
Viitorul Popeşti* - AS Vadu Crișului 0-3.
Foresta Tileagd a stat.
CLASAMENT SERIA I
1. FC Bihor 15 14 1 0 79–4 43
----------------------------------------------------------------------------------------
2. CS Săcueni 16 10 2 3 51–22 35
3. Inter Aştileu 16 10 2 4 54–31 32
4. Minerul Şuncuiuş 16 9 4 3 34–15 31
5. AS Vadu Crișului 16 7 2 7 28–30 23
6. Voinţa Suplac 15 5 5 5 31–32 20
7. Unirea Oşorhei 15 6 1 8 28–27 19
8. Viitorul Popeşti* 16 6 1 9 22–29 19
9. Toldy 16 6 1 9 31–56 19
10. Unirea Bratca 16 5 1 10 42–60 16
11. Foresta Tileagd 15 3 3 9 30–49 12
12. LPS Bihorul 16 4 0 12 34–61 12
13. Valea Cerului 16 3 3 10 24-72 12
Etapa viitoare (15 aprilie): LPS Bihorul - FC Bihor Legenda 1902; AS Vadu Crișului - Minerul Şuncuiuş; Inter Aştileu - Viitorul Popeşti* 3-0; AS Unirea Oşorhei 2016 - AS Slovan Valea Cerului; Foresta Tileagd - CS Săcueni; Toldy Sânnicolau de Munte - Voinţa Suplac. Unirea Bratca va sta.
SERIA a II-a, ETAPA 15
Voinţa Ciumeghiu - CSC Dacia Gepiu 1-6
Marcatori: Herman 19 / Cuc 1, 36, 75, Fărcuța 53, Iova 60, Țârle 68
Cetatea Biharia - CF Liberty Oradea 2-3
Marcatori: Vaina 69, Czedula 71 / Rada 40, 87, Sora 84
Zorile Bunteşti - Viitorul Tărian 5-1
Marcatori: Haidu 6, Mikle 15, 17, 24, Miklo Z. 36 / Foltuț 54
Vulturul Dobreşti - Biharea Vaşcău 3-3
Marcatori: Leaho 3, Ghenț 44, Berindei 84 /Monea 1, 86, Hulber 90+3
Izvorul Cociuba Mare - Victoria Tulca 4-0
Marcatori: Pleș 10, Tule 17, Tuderici 61, Irimie 76
Unirea Roşia - Gloria Căbeşti 4-6
Marcatori: Moce 22, Marcon 28, Bolha 90+1, Cabău 90+2 / Țiboc 6, Szekeres 8, 11, 86, Turle 69, Lasc 78
CLASAMENT
1. CSC Gepiu 15 12 2 1 56–16 38
----------------------------------------------------------------------------------------
2. Biharea Vaşcău 15 11 2 2 49-11 35
3. Zorile Bunteşti 15 10 1 4 41-27 31
4. Unirea Roşia 15 9 1 5 44–28 28
5. Izvorul Cociuba Mare 15 7 3 5 45–33 24
6. Gloria Căbeşti 15 6 2 7 42–43 20
7. Vulturul Dobreşti 15 5 4 6 25–38 19
8. Victoria Tulca 15 4 3 8 19-34 15
9. Voinţa Ciumeghiu 15 4 3 8 25–45 15
10. Cetatea Biharia* 15 4 3 8 30-39 12
11. CF Liberty 15 3 0 12 15–38 9
12. Viitorul Tărian 14 3 0 11 21–62 9
*Cetatea Biharia a fost penalizată cu trei puncte pentru substituire de jucător.
Etapa viitoare (15 aprilie): CSC Dacia Gepiu - Cetatea Biharia;
CF Liberty Oradea - Zorile Bunteşti;Viitorul Tărian - Vulturul Dobreşti; Biharea Vaşcău - Victoria Tulca; Gloria Căbeşti - Voinţa Ciumeghiu; Unirea Roşia - Izvorul Cociuba Mare.
Comentarii
Nu există nici un comentariu.