Antrenorul principal Vig Zoltan şi-a găsit cu greu cuvintele pentru a explica metamorfoza negativă a FC Bihorului din debutul reprizei secunde. "Parcă a fost o copie la indigo a meciului de la Vâlcea. Am făcut o primă repriză cât de cât bună, pe care am încheiat-o în avantaj, dar nu pot să-mi explic ce se întâmplă în 10-15 minute după pauză. Nu ştiu de unde provine acest scurtcircuit. Stau şi mă gândesc ce s-ar putea întâmpla în echipa noastră în aceste 10-15 minute, când nu că nu putem ţine de minge, ci nu legăm mai mult de două pase. Adversarii nici nu transpiră şi ne dau două goluri. Apoi începem din nou să elaborăm jocul, să pasăm, să avem posesie, dar degeaba. Răul ni l-am făcut cu mâna noastră. Nu mai înţeleg nimic. Chiar nu ştiu ce explicaţie să găsesc pentru un asemenea blocaj", a comentat tehnicianul orădean, care s-a declarat dezamăgit în special de Ţârcă, Baiano, Filip şi Ayza. În schimb, i-a evidenţiat pe Şomodean şi Szasz.