După eşecul (2-3) cu Sportul Studenţesc şi victoria la limită (1-0) obţinută cu Astra Ploieşti, fotbaliştii roş-albaştrii au susţinut ieri, la Sinaia, cel de-al treilea joc de pregătire de când se află în cantonament, întâlnind liderul Seriei a IX-a a Diviziei C, Tractorul Braşov. La fel ca şi în precedentele două jocuri, durata unei reprize a fost de 60 de minute. FC Bihor s-a impus graţie golului marcat de Achim, mijlocaşul orădean înscriind printr-un şut de la aproximativ 10 m, în colţul scurt. Antrenorul Ion Marin a trimis în teren următoarea echipă: Mindileac - Fl. Lazăr, Pătraşcu, Bumb - Fele, Lupo, Milenovic (Bârleanu), Bugiu, Fl. Neaga - Popescu, Lukacs. După pauză FC Bihor a evoluat în formula: Lăzăreanu - Oros, Muscă, Lupuţ - Achim, Tempfli, Cl. Mutu, Cisteian - Szelesi, Voiculeţ V. Grigore. Dat fiind potenţialul mai redus al adversarului, tehnicianul orădenilor şi-a permis să-i menajeze pe portarul Preda, dar şi pe jucătorii de câmp Strapak, Lupaşcu şi Miculescu, în timp ce Lungan, Oprea şi Foro nu au putut evolua din cauza unor accidentări. Pe timpul cantonamentului de la Sinaia, roş-albaştrii vor mai disputa două partide amicale în compania unor divizionare B, miercuri, cu Petrolul Ploieşti, iar sâmbătă, cu FC Braşov. Forţă ofensivă şi agresivitate Dacă la finalul primului joc s-a declarat mulţumit de greşelile individuale din defensivă, antrenorul Ion Marin s-a arătat mai mulţumit după succesele obţinute în faţa Astrei şi Tractorului, chiar dacă în aceste partide de pregătire rezultatul final nu are prea multă importanţă. Au început să se vadă unele lucruri bune în ceea ce priveşte relaţiile de joc, am câştigat în forţa ofensivă şi agresivitate, iar acest lucru ne dă speranţa că putem face o echipă puternică. Am folosit diferite formule de joc, pentru a da şansa jucătorilor din lot să-şi câştige un loc de titular. Ar fi pripit să tragem concluzii acum, vom avea timp la finalul cantonamentului, când vom definitiva şi lotul cu care vom abroda returul Diviziei B”, a precizat principalul formaţiei orădene.