Cea de a treia etapă a Campionatului Naţional de Fotbal-Tenis s-a consumat în perioada 16-18 aprilie, la Alexandria, prilej cu care echipele participante şi-au susţinut şi restanţele din cadrul etapei precedente, când proba de triplu a fost amânată din cauza decretării zilei naţionale de doliu. Cum campionii n-au putut beneficia încă de serviciile tânărului Karancsi Tibor, nerefăcut complet după o accidentare suferită în etapa a II-a, Tengo a evoluat doar cu cvartetul format din Vasile Sorean, Georgel Bobiş, Cristian Kovacs şi Paljanos Zoltan. Salontanii au avut însă o prestaţie bună, depăşind fără probleme faza grupelor, reuşind să câştige proba de dublu şi terminând celelalte probe pe locul trei. La simplu, Georgel Bobiş a fost învins în semifinale de fostul campion mondial Florin Purice (Petrom Ploieşti), câştigând apoi partida pentru locul III, prin succesul obţinut în faţa reprezentantului echipei CSM Braşov. Finala i-a revenit jucătorului de la Petrom, care şi-a învins concitadinul de la CSU Ploieşti. Proba de dublu a fost dominată de tandemul "maestru" (Vasile Sorean) - "elev" (Georgel Bobiş), care a câştigat finala, în faţa celor de la Petrom (scor 2-0 la seturi), pe următoarele locuri clasându-se CSU respectiv West Petrom Arad. La triplu, salontanilor le-a revenit locul trei, după ce au fost învinşi în semifinală de West Petrom Arad, echipă la care evoluează şi salontanul Kiss Robert, împrumutat în acest an la gruparea de pe Mureş. Ierarhia finală a acestei probe a fost: 1. Petrom, 2. West Petrom, 3. Tengo, 4. CSU. În cealaltă întrecere de triplu (restanţa din martie) Petromul a rămas la supremaţie, devansând echipele CSU, Tengo şi West Petrom. În urma punctajelor obţinute în cele trei etape, de acum complete, Tengo a reuşit să-şi îmbunătăţească poziţia din clasament, urcând până pe locul secund. Lider este Petrom cu 127 de puncte, urmat de Tengo 116, CSU Ploieşti 114 şi West Petrom Arad 98.