În pregătirea noului sezon al Ligii a III-a, CS Oşorhei şi-a continuat seria jocurilor amicale. Astfel, într-o partidă disputată la Alparea, echipa antrenată de Gheorghe Silaghi a remizat, 2-2 (2-0), cu FC Bihor Legenda 1902, echipă nou-înfiinţată care va activa în Liga a V-a.

A fost un meci care a plăcut celor prezenţi şi care a avut două reprize diametral opuse. Dacă CS Oşorhei şi-a adjudecat prima parte, oaspeţii au fost mult mai decisivi în secvenţa secundă. Pentru CS Oşorhei au punctat V. Petricău în minutul 40 şi Mocsala în minutul 45, în timp ce oaspeţii au înscris prin Căvăşdan în minutul 70 şi Gal cu două minute înainte de final. Există toate şansele ca cele două formaţii să se reîntâlnească într-un nou joc de verificare la sfârşitul acestei săptămâni. Asta deoarece Liga a III-a urmează să debuteze la data de 3 septembrie, în timp ce FC Bihor Legenda 1902 va avea etapă liberă în prima rundă a Ligii a V-a.

CS Oşorhei: Hyged – R. Pop, Şumălan, Remeş – Gal, Cornea, A. Haş, Cr. Sas, V. Petricău – Boka şi S. Ban. Pe parcurs au mai intrat: Kiraly – Terebenţ, P. Deac, Cacovean, Tenche, Mocsala, Groza şi Chişvasi. Antrenor: Gheorghe Silaghi.

FC Bihor Legenda 1902: Biţiş – S. Matei, Chira, Peter, Paşca – Boneta – Mangra, Crişan, Negrea, Ferik – Grozav. În repriza a doua au mai jucat: Rus, Satmari, Bora, Căvăşdan, Gal, Ghitea şi chiar antrenorul George Zima.