Pe final de sezon, Motorul Oradea dă tot mai evidente semne de slăbiciune. În penultima etapă a Diviziei A la fotbal feminin, orădencele au reuşit contraperformanţa de a pierde cu Cityus Târgu Mureş, echipă pe care o învinseseră fără drept de apel în precedentele întâlniri directe. Echipa orădeană a cedat la limită, 2-3 (0-1), după ce în minutul 55 localnicele conduceau cu 3-0, un scor neverosimil, dacă luăm în calcul diferenţa de experienţă competiţională şi chiar valoare dintre cele două grupări. Pe fondul automulţumirii gazdelor, dar şi a schimbărilor efectuate de Pap Attila, care a introdus în teren jucătoare mai tinere, Motorul a izbutit să evite un eşec categoric. Golurile formaţiei orădene au fost marcate de Boros (70) şi Coroian (75). "Am făcut o primă repriză slabă. Asta, şi din cauza faptului că fetele au tratat meciul cu oarecare superficialitate. În partea a doua ne-am mai revenit, am marcat de două ori, ba chiar puteam întoarce soarta meciului, dacă eram ceva mai atenţi", a spus Gheorghe Pop, organizatorul de competiţii al CS Motorul. Pentru formaţia orădeană au evoluat Cioară - Varga (51 Bumb), Coroian, Iacov, Iova, Gabor, Tătar, M. Popa (46 Molnar), Şoldan, Crâşmariu, Grosu (60 Boros). Nici în ultima etapă, programată duminică, Motorul nu are şanse să stopeze seria înfrângerilor, deoarece evoluează pe terenul campioanei naţionale en-titre, Clujana Cluj-Napoca. Indiferent de deznodământul acestui joc, Motorul are asigurată prezenţa la turneul final al Diviziei A, organizat în 3-4 iunie, la Mogoşoaia. Clasament - Seria Vest 1. Clujana 10 10 0 0 92-1 30 2. Motorul 11 7 0 4 44-2021 3. Cityus 11 4 0 7 11-65 12 4. Reşiţa 10 1 0 9 8-69 3