Vulturul Dobreşti - Partizanul Sânnicolau Român 3-0 (1-0) Marcatori: Hajdu ‘10, Herman ’67, ‘75 Cartonaş galben - / Drinc Vulturul: Burescu - Ioan Covaci, Mal (’78 l. Covaci), Hajdu (cpt.), Oros, R. Dume (‘ 83 Pop), Herman, Moţiu, Spin (‘68 Ciuhandu), Tudor (‘83 Paşca), Ruge (‘63 Viliga). Antrenor: Sorin Nan. Partizanul: Luncan - Uivaroşan, Şerban (cpt.), Precup, Szabo, Blaga, Bragya (‘ 63 Pestean), Drinc, Lascu, Indrieş, Copos (‘70 Şuşman). Antrenor: Ioan Olah. Arbitri: Marcel Pirtea - la centru, Alexandru Naom şi Horea Iacob - asistenţi (toţi din Oradea). Observator AJF: Marius Omuţ. Chiar dacă s-a disputat doar la nivelul Campionatului Judeţean, partida dintre Vulturul Dobreşti şi Partizanul Sânnicolau Român a făcut o bună propagandă fotbalului. Echipa gazdă, antrenată de Sorin Nan, a reuşit să se impună cu scorul de 3-0, însă mult mai greu decât arată diferenţa de scor. Vizitatorii au dat o replică curajoasă şi chiar dacă au fost conduşi încă din debutul primei reprize, au fost foarte aproape de a egala. Ocaziile ratate s-au răzbunat însă, iar pe final, gazdele au mai punctat de două ori prin Herman. Acest succes, coroborat cu înfrângerea formaţiei Poiana Curăţele la Grădinari, propulsează echipa Vulturul pe locul doi al clasamentului Seriei Sud. Echipa din Dobreşti şi-a propus în acest sezon promovarea în Divizia D. În ciuda parcursului bun de până acum, conducătorii “vulturilor” rămân realişti şi consideră, că în pauza de iarnă, echipa va mai trebui întărită pe câteva posturi pentru a putea îndeplini obiectivul.