Oţelul Ştei - FC Bihor II Oradea 0-2 (0-0) Stadion: Oţelul II; Spectatori: cca 75 Marcatori: Bârleanu 52, Popescu 78 Remarcaţi: Clepce/ Bugiu, Bulz, Voiculeţ Cartonaşe galbene: Ţurcaş (2), L. Bogdan / Bulz, Lupo Cartonaş roşu: Ţurcaş 57 Au arbitrat: C. Cheregi, la centru, asistat de Iulius Timar şi Sebastian Moisin. Observator AJF: Ştefan Gallovits Oţelul: Boc - Paşca, Clepce, Ţurcaş, Gavra, Cr. Bogdan, Moş, Micula (67 Berce), Petriş (80 Magda), L. Bogdan, Rotar. Antrenor: Aurel Bota. FC Bihor II: Fildan - Avram, Bulz, Cobârzan, Lupo, Bugiu, Andor, Ilaş (86 Magda), Bârleanu, Popescu (85 Mih), Voiculeţ. Antrenori: Dănuţ Baba şi Vig Zoltan. La juniori: 0-2. Gazdele au început meciul cu o ambiţie vizibilă încă din start, dorind deschiderea scorului cât mai repede, Gavra (min.6) fiind aproape de acest lucru, dar Fildan a avut un reflex uluitor. Voiculeţ a răspuns prompt (min. 9), dar Boc a avut şi el o paradă eficientă, pentru ca, peste zece minute, Ţurcaş să trimită milimetric pe lângă poartă. În minutul 30, gazdele au reclamat lovitură de pedeapsă, însă centralul a aşezat balonul pe linia careului mare, iar lovitura liberă a ocolit spaţiul porţii oaspete. Petriş (min. 48)a avut golul în vârful bocancului, însă mingea a trecut razant peste bară. Soarta partidei s-a decis în doar cinci minute, mai întâi, Boc a greşit copilăreşte (min. 52), iar apoi, Ţurcaş fiind eliminat pentru cumul de cartonaşe. Şocaţi de evenimente, dar şi trădaţi de condiţia fizică, gazdele au pierdut teren, iar orădenii au pecetluit soarta meciului, câştigând pe un teren greu şi în faţa unor "forjori" care au luptat, spre meritul lor, până la epuizare.