Cel mai aşteptat meci al etapei a 11-a s-a încheiat nedecis. CS Bihorul Beiuş a fost foarte aproape de a pleca victorioasă de la Diosig, dar echipa locală a egalat în minutul 90+5, după ce în debutul primei reprize irosise o lovitură de la 11 metri. Rezultatul de egalitate convine de minune liderului Universitatea Oradea, care s-a distanţat la cinci puncte de cele două echipe.

1. Universitatea Oradea       11      10      0        1        40-12 30

------------------------------------------------------------------------------------

2. CS Bihorul Beiuş            11      7        4        0        39-9   25

3. CS Diosig                        11      8        1        2        36-14 25

4. CS Mădăras                    11      8        0        3        35-16 24

5. Crişul Sântandrei              11      7        2        2        35-13 23

6. Valea lui Mihai                  11      7        0        4        25-13 21

7. CSO Ştei                          11      4        6        1        20-12 18

8. Unirea Livada                    11      5        1        5        28-34 16

9. CS 2 Oşorhei                    11      4        3        4        25-26 15

10 Viitorul Borş                     11      4        2        5        29-26 14

11. CSC FC Paleu                 11      3        2        6        18-17 11

12 CSC Sânmartin                 11      2        3        6        16-22 9

13 Crişul Aleşd                      11      3        0        8        15-23 9

14. Locadin Ţeţchea              11      2        0        9        18-71 6

15. Olimpia Salonta                11      1        1        9        20-30 4

16. Padișul Bihorul Gurani*       11      0        1        10      11-72 -2

* Padişul Gurani a fost penalizată cu 3 trei puncte pentru retragerea de pe teren la meciul cu CSO Ştei.

Etapa viitoare (5-6 noiembrie): Crişul Aleşd - CSC Sânmartin; Crişul Sântandrei - CS Mădăras; AS Padişul Bihorul Gurani - CSM Olimpia Salonta; Viitorul Borş - Unirea Valea lui Mihai; CS Bihorul Beiuş - Universitatea Oradea; CS 2 Oşorhei - CS Diosig; CSC FC Paleu - Unirea Livada; CSO Ştei - Locadin Ţeţchea.